Dijital İmza

Dijital imza; şirketlerin iş akış süreçlerinde kullandığı izin, bordro, sözleşme gibi önemli belgeleri online platformda güvenli biçimde imzalatıp yine aynı şekilde muhafaza edebilmeleri için kullanılan bir araç, bir nevi sanal parmak izidir.

İnoPortal

Dijital İmza
İçerikleri

İnoPortal

Sık Sorulan
Sorular

Dijital imza nedir?

Dijital imza; şirketlerin iş akış süreçlerinde kullandığı izin, bordro, sözleşme gibi önemli belgeleri online platformda güvenli biçimde imzalatıp yine aynı şekilde muhafaza edebilmeleri için kullanılan bir araç, bir nevi sanal parmak izidir.

İnoportal Dijital İmza ne işe yarar?

Dijital İmza modülü sayesinde çalışanlar tarafından imzalanması gereken bordro, izin, fazla mesai formu, şirket içi sözleşme gibi önemli formları inoportal üzerinden çalışanlara gönderebilir, onlardan imzalarını dijital olarak hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Bu sayede çalışanların özlük dosyalarında bulunması gereken belgeleri, evrak takibi ve saklanmasına gerek olmaksızın temin eder, iş akış sürecinizi kolaylaştırırsınız.

Demo talebi için tıklayınız.

İnoportal Dijital İmza modülünü kimler kullanabilir?

İş süreçlerini online platforma taşıyarak iş akışını hızlandırmak; raporlanabilir, sürdürülebilir ve verimli bir çalışma yürütmek isteyen tüm insan kaynaklarıdepartmanı çalışanları, yöneticileri, üst kademe yöneticileriyle birlikte dijital imza kullanma yetkisi tanımlanmış tüm diğer departman çalışanları İnoportalDijital İmza modülünü kullanabilir.

Demo talebi için tıklayınız.

Dijital İmzayı nasıl kullanabilirim?

İmzalanması veya başka bir çalışana imzalanmak üzere gönderilmesi gereken belgeler Dijital İmza modülü üzerinden İnoportal’a yüklenir ve imzalayacak çalışana gönderilir. Aynı zamanda çalışana e-mail ile onaylaması gereken belge olduğuna dair bilgilendirme yapılarak dokümana erişim bilgileri paylaşılır.Çalışan portal üzerinden belgeyi onaylayabilir, itiraz edebilir, reddedebilir.

Demo talebi için tıklayınız.

Dijital İmzayı Mobil Cihaz Üzerinden oluşturabilir miyim?

İnoportal web tabanlı bir yazılımdır. Bu sayede dilediğiniz mobil cihazdan, tablet, notebook ya da bilgisayardan dijital imza modülünü kullanabilirsiniz. Bununla birlikte Android ve IOS tabanlı mobil cihazlar için mobil uygulamamız mevcuttur. Mobil uygulamamızı Android cihazınız için buradanIOS cihazınız için buradan indirebilirsiniz.

Demo talebi için tıklayınız.

Dijital İmza Güvenli midir?

Kullanıcılar, dijital imza oluşturulacak belgelere yalnızca kullanıcılara ait e-posta adreslerinden, sms doğrulama şifresiyle İnoportal üzerinden erişilebilirler. Bu sayede kullanıcı tarafında yetkisiz erişim önlenmiş olur. Kurum tarafında ise verileriniz ISO 9001, ISO 22301, ISO 27001 gibi kalite, yönetim ve bilgi güvenliği sertifikalarına sahip kurum sunucularında saklanırken işletmelerin site erişimi esnasındaki veri akışı SSL ile şifrelenir.

Demo talebi için tıklayınız.

Zaman Damgası Nedir?

Zaman damgası 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda "bir elektronik verinin, üretildiği, değiştirildiği, gönderildiği, alındığı ve / veya kaydedildiği zamanın tespit edilmesi amacıyla, elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı tarafından elektronik imzayla doğrulanan kayıt" olarak tanımlanır. Elektronik ortamda doküman, kayıt, sözleşme gibi elektronik verilerin, belirli bir zamandan önce var olduğunu kanıtlamak için kullanılır. Elektronik ortamdaki işlemlere güvenilir zaman bilgisi eklenebilmesini sağlar. Üzerinde zaman bilgisi olması gereken elektronik başvuru, tutanak, sözleşme ve benzeri her türlü elektronik veri üzerinde kullanılabilir.

İnoportal Dijital İmza modülünde, üretilen tüm dokümanlara 5070 sayılı kanun kapsamında geçerli zaman damgası basılır.

Dijital İmzayı nasıl doğrulayabilirim?

Dijital imza işlemini tamamlandığınızda İnoportal aracılığıyla oluşturulandoküman üzerindeki QR kodu (karekod) kullanarak, dokümanın İnoportalDijital İmza modülü aracılığıyla imzalandığını doğrulayabilirsiniz.

Demo talebi için tıklayınız.

Dijital İmza modülünü hemen kullanmaya başlayabilir miyim?

İnoportal’ın web tabanlı bir yazılım olması sayesinde herhangi bir kurulum sürecine ihtiyaç yoktur. Dilediğiniz yerde, dilediğiniz zaman bilgisayar, notebook tablet ya da mobil cihazlarınızdan İnoportal Dijital imza modülünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Demo talebi için tıklayınız.

Bizimle İletişime Geçin


İnosoft olarak, bizim önceliğimiz iş ortaklarımızın başarısıdır.

İnsan Kaynakları sürecinizi optimize etmek ve işletmenizi daha verimli hale getirmek için 0216 640 00 35 numaralı telefondan bizimle iletişime geçerek bilgi alabilir, aşağıdaki butona tıklayarak demo talebi için form doldurabilirsiniz.

Size en uygun çözümü birlikte bulmak için bekliyoruz.